Obchody 11 listopada w naszej szkole

Dzieci ukazujące historię dnia 11 listopada

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989.

Ta pamiętna data przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Uczniowie szkoły przedstawili nam piękną inscenizację, przeplataną patriotycznymi pieśniami w wykonaniu całej społeczności szkolnej oraz recytacjami wierszy, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil.

Szkoła wzięła udział w akcji MEN „Szkoła do hymnu” i wszyscy dumnie odśpiewaliśmy Hymn Polski.